tgj
28 اسفند 1401 - 14:17

پویش همراهان سفر ایمن در کرمان آغاز به‌کار کرد + تصویر

پویش همراهان سفر ایمن برای پیشگیری از تصادفات و کاهش تلفات جاده‌ای از جوار مزار شهید سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت در کرمان آغاز به‌ کار کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، آیین آغاز به‌کار پویش همراهان سفر ایمن اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان صبح امروز با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین داوود نمازی، مشاور وزیر کشور در گلزار شهدای کرمان برگزار شد.

در این مراسم احسان عراقی‌زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با تبریک ایام عید نوروز و بهار قرآن، اظهار داشت: پویش همراهان سفر ایمن همزمان با سراسر کشور در استان کرمان اجرا می‌شود و در این پویش سعی می‌کنیم با همراهی مردم و رانندگان سفری ایمن برای مسافران نوروزی فراهم شود.

وی با بیان اینکه 5 نقطه در سطح استان کرمان برای برگزاری برنامه‌های پویش تدارک دیده شده است، گفت: از این تعداد سه نقطه در محدوده شمال استان کرمان و دو نقطه در محدوده جنوب استان کرمان است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان خاطرنشان کرد: در شمال استان بیشترین حجم مسافران نوروزی در گلزار شهدای کرمان و مزار مطهر شهید سپهبد قاسم سلیمانی است که یکی از مکان‌های برگزاری پویش همین مکان مقدس در نظر گرفته شده است.

وی از برگزاری برنامه‌های پویش در مجتمع خدمات رفاهی بین راهی امام رضا(ع) در جاده کرمان راور و همچنین مجتمع دوقلوها در پنج کیلومتری جاده انار به سمت شهربابک خبر داد و گفت: در این مکان‌ها برای رفع خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان برنامه‌های فرهنگی و هنری اجرا می‌شود.

عراقی‌زاده با اشاره به اینکه 53 راهدارخانه در سطح استان کرمان وجود دارد که همه آنها آماده‌ باش هستند، افزود: راهداری با همکاری پلیس، هلال‌احمر و اورژانس و سایر نهادها تمام تلاش خود را گذاشته تا عید نوروز امسال برای مسافران با کمال امنیت و آرامش همراه باشد.

وی با بیان اینکه از مردم درخواست داریم در سفرهای نوروزی با ما همکاری کنند تصریح کرد: تلفن گویای 134 مرکز هواشناسی آخرین وضعیت شرایط آب و هوایی و سامانه 141 آخرین وضعیت راه‌های کشور را اطلاع‌رسانی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه با رانندگان اتوبوس‌های جاده‌ای که برخورد نامناسبی با مسافران داشته باشند برخورد قانونی می‌شود، گفت: بر اساس استخراج اطلاعات سامانه پیامکی مردمی تعداد محدودی مسافر از برخورد نامناسب رانندگان شاکی بوده‌اند که به کمیسیون‌های رسیدگی به تخلفات معرفی شدند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان خواستار گزارش این قبیل تخلفات شد و افزود: شهروندان در صورت بروز تخلف مراتب را از طریق تلفن گویای 141 یا ارسال پیامک به شماره 2000141  اطلاع دهند.

وی بیان کرد: تیم‌های کارشناسی در ستاد حمل و نقل مسافر پایانه مسافربری آدینه کرمان و ادارات شهرستانی با رصد و پایش اطلاعات ارائه شده توسط سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای و تطبیق اطلاعات آن با سامانه صورت وضعیت برخط و شناسایی تخلفات و قصور احتمالی شرکت‌ها و رانندگان در طول سفر، بر شدت نظارت‌های خود افزوده‌اند.

عراقی‌زاده ادامه داد: میزخدمت و پاسخگویی به درخواست‌های مردمی و رسیدگی به شکایات مسافران‌‌ در سفرهای نوروزی از هم اکنون در پایانه‌های مسافربری فعال شده‌اند و کارشناسان این اداره کل به‌طور مستمر در محل میز خدمت حضور دارند.

وی تصریح کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی رانندگان یا شرکت‌های مسافربری، کمیسیون های ماده 11 و ماده 12 به صورت ویژه تشکیل و به تخلفات در همان محل رسیدگی می‌کنند.

استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی , استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی , استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی , استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی , استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی , استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی ,

استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی , استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی , استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی , استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی , استان کرمان , شهید , شهید سپهبد قاسم سلیمانی ,

انتهای پیام/511/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1100276